1984 yılında Kardeşler Otomat olarak sanayide yerini alan ve dar bir alanda üretime başlayan firmamızın kurucusu ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmakta olan hocamız Sayın Hasan KUL'un yoğun gayretleri ve titiz çalışmalarıyla kısa sürede gelişerek 1993 yılında KOMSAN Kardeşler Otomat Mak. San. Ltd. Şti. olarak sanayi odasında yerini almıştır.

    Firmamız Şirketleşmekle kalmamış üretim tekniklerini yakından takip ederek emsal üreticilerden daima önde olmanın gayretleri doğrultusunda, işinden kazandığını daima yine işine yatırım yaparak bugünkü düzeyine gelmiştir.

    2002 yılı Ağustos ayından buyana Çalı Sanayi Bölgesinde 2000 m² lik kapalı alanda yerleşimini yaparak çalışanlarına ve müşterilerine daha nezih bir ortam sağlamıştır. Ayrıca TS 16949:2009 kalite belgesi ile belgelenmek suretiyle üretim ve kalitede güvenilir firma olduğunu kanıtlamıştır.

    KOMSAN Kardeşler Otomat Mak. San. Tic. Ltd. Şti. kalite yönetim sistemi şartlarına uygun bir şekilde konusunda uzman personeli ile metal malzeme işleyerek burç, cıvata, somun ve pim vs. gibi parçaları imal etmektedir.

    KOMSAN hedef birliği içinde tepe yöneticiden, en uçtaki elemanına kadar tüm bireyleri aynı amaca dönük çalışmalarını sürdürmektedir.

    Temel öğenin insan faktörü olduğunun bilincinde tüm bireylerinde başarıda pay sahibi olduğu anlayışı ile, her bireyin saygınlıkta olduğunu söz ve davranışta yüksek motivasyon ile sergileyen, yüksek performansın ancak yüksek kaliteli elemanlarla yapabileceğine inanan ve elemanlarının seviyesini sürekli geliştiren (kaliteli iş gücü), rekabet gücünü destekleyecek bilgileri yerinde, vaktinde ve doğru olarak sağlayan bu bilgileri dikey ve yatay yönlerde karşılıklı olarak paylaşan (bilgi bazlı), saptanan hedeflere iyi düşünülmüş ve somut biçimde planlanmış adımlarla ilerleyen her aşamada sonuçları değerlendiren "kriz yönetimine" gerek duymacak şekilde önünü gören, geleceğini kendi yaratan (planlı programlı), bilgi paylaşımında karar üretmekte harekete geçmekte azami hıza sahip, fakat "çabukluk" ile "telaşı" birbirine karıştımayan, sistemlerin geliştirilmesinde olduğu kadar, çalışanların motive edilmesinden ve yönetimin sorumlu olduğu bilincine sahip yöneticiler ile idare edilen kalite yönetim sistemi KOMSAN'ın sahipolduğu temel özelliklerdir.

    KOMSAN çalışanlarına, kalitenin sorumluluğunun üretene ait olması bilinci yerleştirilmiştir. Belirlenen bu standartlara uygun olarak üretimin kontrolü için sistem kurulmuştur. Bu sistem dahilinde yapılan giriş kalite, imalat kalite ve final kalite süreçlerinde kontrol edip hataları tespit etmek ve bu aşama ile müşteriye hatalı ürünün gitmemesi amaçlanmış olup üretim esnasında, kontrol kavramı benimsenerek ıskarta ve yeniden işleme oranlarını en az seviyeye indirmeyi hedeflemiştir.

    Amacımız; Kalitenin stratejik öneminin global rekabette daha çok artışını göz önünde bulundurarak iç ve dış müşteri memnuniyetini esaslı çalışmalarımızı modern teknolojiye yatırım yaparak otomotiv sanayinde diğer sanayi kolları için tüm metal malzemeleri için talaşlı imalatında, sürekli iyileştirme ve geliştirme kavramı özünde rekabet gücü yüksek, sektöründe lider bir kuruluş olabilmektir.